Velkommen til Hopp & Sprett!

Hopp & Sprett er et tilbud til barna det siste året før de begynner på skolen. Når de er klare for skolen, kan de kan gå videre til ballspill (håndball og fotball) for 1. klasse. Hopp & Sprett har hvert år fast treningstid i hallen på tirsdager.
Ved å bruke ulike øvelser og leker med baller, balanseputer, trampoliner mm, vil barna få en grunnleggende innføring i bevegelseslærens verden. Øvelsene som brukes har til hensikt å utvikle barnas motorikk, koordinasjon, hurtighet, styrke, utholdenhet og bevegelighet, så vel som samhandling med andre barn.
I utgangspunktet ønsker vi at foreldrene holder seg oppe på tribunen under timen, men er klare til å steppe inn dersom det skulle være noe. Det kan være ønskelig at foreldrene er aktive deltagere ved behov. I så fall gir instruktørene beskjed om det. Det er ikke anledning for mindre søsken å delta/ være nede på banen med gruppen.g
Når: Tirsdager kl 17-18 på 1/3 bane
Sted: Nordneshallen
For hvem: Høst 2024/vår 2025 vil vi tilby dette for førskolebarn født i 2019
Påmelding i Spond: https://group.spond.com/ASMOL
Antall: Maks 25 barn i gruppen. Første mann til møllen
Pris: 350 kroner per semester i treningsavgift pluss medlemsavgift 250 kroner per år. Ungene kan teste ut treningen 1-2 ganger før betaling. For innmelding se under fanen medlemskap.
Kontaktperson: Øyvind Norum, mobil 474 60268 eller e-post [email protected]